Yayın

Center for Alternative Dispute Resolution (CADR), Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından fikir ve sanat eserlerinin yayınlanması, dağıtımı, ithalatı ve satışı alanlarında yetkilendirilmiştir.

Yeni Müfredata Göre Arabuluculuk Soru Bankası

HEMEN ALMAK İÇİN KİTAP KAPAĞINI TIKLAYINIZ

Arabuluculuk mesleği kısa zamanda ülkemizin yargı sisteminde olumlu etkiler doğurdu. Dava şartı olarak getirilen alanlar da mesleğe olan ilginin Artmasına neden oldu. Son yıllarda arabuluculuk sınavının yapılmaması nedeniyle sınava girecek aday sayısı arttı. Bakanlığa sınavda başarılı sayılacak kişi sayısını belirleme yetkisi verilmesi, sınavın baraj değil yarışma sınavı şeklinde geçmesine neden olacaktır. Bu nedenle adayların öncelikleri, iyi çalışarak sınavda daha çok doğru soru yanıtlamaktan öte “soru kaçırmamak” olmalıdır.

CADR olarak üstlendiğimiz misyon gereğince kaliteli eğitim vermeyi ve kaliteli eğitim materyali hazırlamayı önemsiyoruz. Elinizdeki bu kitabı Temel Arabuluculuk Katılımcı Kitabının yazarlarının da dahil olduğu, akademisyenler ve eğitmenlerden oluşan bir yazar ekibi hazırladı. Bir soru bankası hazırlamak konusunda sözleştiğimiz gün düşündüğümüzden daha fazla emek sarf etmemiz gerekti. Bilgiyi sadece yüzeysel olarak yoklayan değil, düşündüren ve öğreten sorular hazırlamaya gayret ettik. Editöryal çalışmamız soruların hazırlanmasıyla ölçülebilecek bir mesai gerektirdi. Sonuç olarak ortaya çıkan çalışma yazar ekibi olarak bizi mutlu etti. Bu kaynağın sınava hazırlanan ve başarılı olmayı umut eden tüm meslektaşlarımıza faydalı olmasını diliyoruz. Çankaya, Nisan 2019, Şamil Demir – Hamdi Can Ünsal.

  • BİRİNCİ BASKI DÜZELTME EKİ: İNDİR
  • İKİNCİ BASKI DÜZELTME EKİ: İNDİR
ISBN: 978-605-68611-3-0 Yayın Tarihi: Ağustos 2019
Baskı Sayısı: 2 Yayınevi: CADR Yayınları 
Sayfa Sayısı: 320 Dağıtım: Adalet Yayınevi
Kapak Türü: Karton Kapaklı Dili: Türkçe

——————————————————————————————————————

Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Mevzuatı

HEMEN ALMAK İÇİN KİTAP KAPAĞINI TIKLAYINIZ

Mevzuat derlememizin 3. Baskısından sonra Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Kanunu’nda 7155 sayılı kanun ile değişiklikler yapılmıştır. Ayrıca Türk Ticaret Kanunu’nda değişikliğe gidilerek TTK’nin 4’üncü maddesinde ve diğer kanunlarda belirtilen ticari davalar ile konusu bir miktar paranın ödenmesi olan alacak ve tazminat talepleri hakkında arabuluculuk yoluna başvurmak dava şartı olarak düzenlenmiştir. Derlemede bulunan Kanunların tamamının eski ve yeni değişiklik gerekçeleri eklenmiş, ilgili Kanun ve Yönetmelik maddelerini birbirine bağlayan atıflar güncellenmiş, Etik Kurallar hakkında verilen yürütmeyi durdurma kararı ilgili maddelere işlenmiştir. Böylece okuyucunun düzenlemelere rahat erişmesi ve yorumlaması amaçlanmıştır. Dördüncü baskısı CADR Yayınlarından çıkan mevzuat derlemesinin öğrenciler, arabulucu adayları ve uygulayıcıların çalışmalarında faydalı olmasını dilerim.

Şamil Demir

ISBN: 978-605-68611-2-3 Yayın Tarihi: Mayıs 2019
Baskı Sayısı:  4. Baskı
Ebat: 13,5 x 19,5
Sayfa Sayısı: 320
Yayınevi: CADR Yayınları
Kapak Türü: Karton kapak
Dağıtım: Adalet Yayınevi

——————————————————————————————————————

CADR Uzlaştırma Soru Bankası (E-Kitap)

CADR uzlaştırma eğitmenleri tarafından, uzlaştırmacı adaylarının sınava hazırlıklarında yardımcı olmak amacıyla hazırlanan bu soru bankası, bütünlüğü bozulmamak kaydıyla basılabilir, elektronik ortamda çoğaltılabilir ve paylaşılabilir. İçerik ticari amaçla ve kaynak gösterilmeksizin kesinlikle kullanılamaz. Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Şamil DEMİR’in editörlüğünde yayına hazırlanan Soru Bankasında emeği geçen yazar ekibimize teşekkür ederiz.

İndirmek için: CADR Uzlaştırma Soru Bankası

Barkod: ISBN 9781386939368
Yayın Tarihi: Mart 2018
Baskı Sayısı:  1. Baskı
Ebat: 210 x 297
Sayfa Sayısı: 35
Yayınevi: CADR Yayınları
Kapak Türü: Digital E-kitap
Dili: Türkçe