Yayın

Center for Alternative Dispute Resolution (CADR), Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından fikir ve sanat eserlerinin yayınlanması, dağıtımı, ithalatı ve satışı alanlarında yetkilendirilmiştir.

Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Mevzuatı

Mevzuat derlememizin ilk baskılarından sonra Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Kanununda ciddi değişiklikler olmuştur. Uzlaştırma kapsamına girmeyen suçların hukuki neticelerinin arabuluculuğa elverişli olmadığına dair düzenleme kaldırılmıştır. Bu nedenle TCK ve CMK ve ilgili mevzuat derlemeden çıkarılmıştır. İşçi işveren uyuşmazlıklarında dava şartı düzenlemesi getiren İş Mahkemeleri Kanunu ve İş Kanunu’nun ilgili hükümleri ile yapılan bu değişikliklerin uygulamasını gösteren ve 02 Haziran 2018’de yürürlüğe giren Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk yönetmeliği derlemeye eklenmiştir. Derlemede bulunan Kanunların tamamının eski ve yeni değişiklik gerekçeleri eklenmiş, ilgili Kanun ve Yönetmelik maddelerini birbirine bağlayan atıflar güncellenmiştir. Böylece okuyucunun düzenlemelere rahat erişmesi ve yorumlaması amaçlanmıştır. Üçüncü baskısı Yönetim Kurulu Başkanı olduğum CADR Yayınlarından çıkan mevzuat derlemesinin öğrenciler, arabulucu adayları ve uygulayıcıların çalışmalarında faydalı olmasını dilerim.
Şamil Demir

ISBN: 978-605-68611-0-9 Yayın Tarihi: Ağustos 2018
Baskı Sayısı:  3. Baskı
Ebat: 13,5 x 19,5
Sayfa Sayısı: 320
Yayınevi: CADR Yayınları
Kapak Türü: Karton kapak
Dağıtım: Adalet Yayınevi

——————————————————————————————————————

CADR Uzlaştırma Soru Bankası (E-Kitap)

CADR uzlaştırma eğitmenleri tarafından, uzlaştırmacı adaylarının sınava hazırlıklarında yardımcı olmak amacıyla hazırlanan bu soru bankası, bütünlüğü bozulmamak kaydıyla basılabilir, elektronik ortamda çoğaltılabilir ve paylaşılabilir. İçerik ticari amaçla ve kaynak gösterilmeksizin kesinlikle kullanılamaz. Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Şamil DEMİR’in editörlüğünde yayına hazırlanan Soru Bankasında emeği geçen yazar ekibimize teşekkür ederiz.

İndirmek için: CADR Uzlaştırma Soru Bankası

Barkod: ISBN 9781386939368
Yayın Tarihi: Mart 2018
Baskı Sayısı:  1. Baskı
Ebat: 210 x 297
Sayfa Sayısı: 35
Yayınevi: CADR Yayınları
Kapak Türü: Digital E-kitap
Dili: Türkçe