Servet Serkan Uz

Kapak fotoğrafını güncelle
serkanuz
Kapak fotoğrafını güncelle

ACADR, Associate Member, Yardımcı Arabulucu Üye

This user account status is Kabul edildi

This user has not added any information to their profile yet.

Avukat - Arabulucu
UZ ARABULUCULUK
903124267989
905055057237
Cinnah Cad. Alaçam Sok. 16/2 Çankaya Ankara
Türkiye
English, Türkçe
ACADR, Associate Member, Yardımcı Arabulucu Üye
A00012

Doğu Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2001 yılında mezun olmuştur. Avukatlık stajını tamamladıktan sonra çeşitli banka ve finans kuruluşlarına danışmanlık veren hukuk bürolarında sorumlu avukat olarak çalışmıştır.

2003 yılında kendi hukuk bürosunu kurmuş olup bu tarihten itibaren Uz Hukuk Bürosunda çalışmalarını sürdürmüştür. Bu güne kadar çeşitli özel bankaların, Türkiye’nin önemli sigorta şirketlerinin avukatlığını ve danışmanlığını yürütmüş özellikle icra hukuku , banka ve finans hukuku, idare hukuku , sigorta ve iş hukuku konularında deneyim kazanmıştır. Sigorta hukuku konusunda bilirkişilik yapmaktadır.

Adalet Bakanlığı’nın açmış olduğu arabuluculuk sınavında başarılı olarak Adalet Bakanlığı Güncel Arabulucular Siciline kayıtlı arabulucu olmuştur.

Türkiye’de gerçekleştirilen ve Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Daire Başkanlığının da desteklediği çok sayıda arabuluculuk ve ileri arabuluculuk eğitimlerine katılmış olup İş Hukukunda Uzman arabulucudur.

Ayrıca 2018 yılında Alternatif Uyuşmazlık Çözümleri Daire Başkanlığının açmış olduğu sınavı kazanarak uzlaştırmacı siciline kayıt olmuştur.

Halen aktif olarak Uz Arabuluculuk Ofisi bünyesinde arabulucu olarak faaliyet göstermekte olup Ankara Barosu Alternatif Uyuşmazlık Çözümleri Merkezinin de üyesidir.

Sigorta Hukuku
İş Hukuku
İdare Hukuku
Arabuluculuk
Uzlaştırma

Ankara Barosu Alternatif Uyuşmazlık Çözümleri Merkezi

TBB- Başkent Üniversitesi Arabuluculuk Temel Eğitimi
TOBB-CADR Arabuluculuk Uzmanlık Eğitimi
TOBB-CADR Uzlaştırma Eğitimi